Program

MÁV Erdélyi/5. Zeneakadémia 21-22
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. február 10. csütörtök, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
MŰSOR
Liszt: Haláltánc
Chopin: Andate Spianato et Grand Polonaise, Op. 22
Liszt: Koronázási mise
KÖZREMŰKÖDIK
Balázs János (zongora),
Szabóki Tünde (szoprán), Szántó Andrea (mezzoszoprán), László Boldizsár (tenor),
Cser Krisztián (basszus), Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
VEZÉNYEL
Kesselyák Gergely
Liszt Ferenc és Frédéric Chopin nagyjából egy időben kerültek Párizsba és jó barátok lettek. Ebben az időben, 1830 és 1834 között keletkezett Chopin harmadik zongorára és zenekarra írott műve (a két zongoraverseny után). A mű első része, az Andante zongoraszóló, utána csatlakozik a zenekar, a zeneszerző szülőhazáját idéző lengyel nemzeti tánc, a polonéz formájában. Liszt ekkoriban kezdett a programzene gondolatával foglalkozni, 1838-tól több mint húsz évig érlelte harmadik zenekaros zongoraművét, amelyet nem nevezett zongoraversenynek, hanem a „Haláltánc – parafrázis a Dies irae témájára” címet adta neki. A művet 1865-ben mutatták be, nem sokkal ezután komponálta Ferenc József császár és Erzsébet királyné magyar királlyá és királynővé koronázásának ünnepi ceremóniájára a Magyar koronázási misét. A műben a katolikus szentmise hagyományos zenei eszközei mellett sok magyaros motívum is megszólal. A császári udvar szertartásrendjének előírásai szerint az 1867. június 6-án megtartott koronázási szertartáson bécsi muzsikusok játszottak és énekeltek, Liszt Ferencet hivatalosan nem is hívták meg, Buda és Pest népe azonban hatalmas ünneplésben részesítette, amikor a szertartás után gyalog ment vissza pesti lakásába.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
A koncertműsor témája a tenger. A hangverseny énekes szólistája, Deniz Uzun Mannheimben született, német-török családból származik. Már gyermekkorában kitűnt énektehetségével, tanulmányait a Karlsruhe-i Zeneakadémián fejezte be. A budapesti 2021. évi Marton Éva Nemzetközi Versenyen kívül díjazták Barcelonában és Ausztráliában is. Berlin, Zürich, Salzburg, München és Amerikában Dallas operaházaiban énekel főszerepeket.
Kesselyák Gergely zenei tevékenységének nagyon jelentős része a szomszéd népek zenéjének kutatása és bemutatása Magyarországon, ennek keretében ismerhetjük meg hangversenyünkön a horvát-magyar zeneszerző három fontos alkotását.
Hangversenyünk átfogó képet ad Brazilia zenéjéről, mind zeneszerzőkről, mind előadóművészetről - az est karmestere és szólistája is brazil származású. Marcelo Lehninger zenész családból származik, karmesteri tanulmányai előtt zongorán és hegedűn tanult, immáron hetedik éve a michigani Grand Rapids Symphony zenei igazgatója. Guido Sant’Anna 2007-ben született, hétéves korában már koncerten szerepelt szólistaként.
Ajánló
Történelmünk egyik legtragikusabb napjára, az aradi vértanuk kivégzésének évfordulójára emlékezünk műsorunk első számával. A kivégzett hősök emlékére komponálta Liszt Funérailles,…
FÉLTÉKENYSÉG - Dvořák / Rahmanyinov / Janáček / Sztravinszkij - Farkas Gábor, Farkas Róbert SZ/1.
MÁV Szimfonikus ZenekarA hangverseny két műsorszáma is a féltékenységet írja körül: Dvořák 1890-ben három nyitányból álló trilógiát komponált Természet, élet, szerelem címmel,…
TÉLI VÁGYAKOZÁS - Csajkovszkij / Mozart / Liszt / R. Strauss - Berecz Mihály, Farkas Róbert E/3.
MÁV Szimfonikusok ZenekarMűsorunk négy darabja három különböző évszázadot ölel fel: Mozart zongoraversenye 1777-ben, a Rózsalovag 1911-ben keletkezett, Liszt és Csajkovszkij a romantika…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!