Program
MÁV Erdélyi/4. Zeneakadémia
Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 21. szombat, 19:00
Műsor
A. Ljadov: C-Dúr Polonéz
Glazunov: II. Hangversenykeringő
Sztravinszkij: Tűzmadár szvit (1919)
Rahmanyinov: III. zongoraverseny
közreműködik: Jurij Favorin (zongora)
Vezényel
Alim Shakh
Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből. Anatolij Ljadov (1855– 1914) még Muszorgszkijtól is tanult, szoros kapcsolatot ápolt az Orosz Ötök híres zeneszerző csoportjával, később a Szentpétervári Konzervatórium igazgatója lett. Leghíresebb művei szimfonikus költemények: Az elvarázsolt tó és Kikimora. Alekszandr Konsztantyinovics Glazunov (1865–1936) Rimszkij-Korszakov tanítványa volt, 1928-tól Párizsban élt, az ő életművéből Hegedűversenye lett maradandó. Igor Sztravinszkij (1882-1971) a XX. század egyik legnagyobb zeneszerzője, hírnevét éppen a Párizsban bemutatott Tűzmadár című balett-zenével alapozta meg, amelyből ő maga készített később zenekari szvitet. Szergej Rahmanyinov (1873–1943) korának egyik leghíresebb zongoraművésze volt, élete második felében Amerikában élt. Zongoraműveit sokat játsszák. Három zongoraversenye közül a második a legnépszerűbb, a harmadik pokoli nehézsége miatt ritkábban hangzik el, pedig kifejezésben és dallaminvencióban gazdag, a szólóhangszer és a zenekar igen bonyolult összjátékának köszönhetően nagyon hatásos koncertdarab.
Ajánlatunk
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
Diótörő és karácsonyi dallamok – A MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi hangversenye
MÁV Szimfonikusok ZenekarA MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
MÁV Szimfonikus ZenekarOlaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!