Program
MÁV Erdélyi/4. Zeneakadémia 21-22
Két kiváló, fiatal orosz muzsikus vendégszereplése avatja különleges eseménnyé a hangversenyt.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. december 17. péntek, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
Műsor:
Sibelius: d-moll hegedűverseny, op. 47
Sosztakovics: 10. (e-moll) szimfónia, op. 93
Kirill Truszov (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Valentin Urjupin
Kirill Truszov a MÁV koncertek közönségének régi ismerőse. Szentpétervárott született, nyolcéves korában már zenekari hangverseny szólistája volt. Családjával Németországba költözött, ott fejezte be tanulmányait, azóta világjáró, sikert sikerre halmozó koncertező művész. Valentin Urjupin Ukrajnában született 1985-ben, muzsikus pályáját klarinétművészként kezdte, de korán kiütközött karmesteri tehetsége is. Több nemzetközi versenyen szerepelt sikerrel, 2017-ben megnyerte Frankfurtban a Solti György Nemzetközi Karmesterversenyt. Sibelius híres Hegedűversenye a nagy finn zeneszerző jellegzetes nyelvén szólal meg: a zord északi tájon élő, a természettel állandóan küzdelemre kényszerülő finn ember lelkivilága, az ősi legendák titokzatos, borongós hangulata hatja át. Sosztakovics tizedik szimfóniáját 1953 decemberében, Sztálin halála után mutatták be, ez volt a zeneszerző első szimfonikus műve öt év hallgatás után, tele a rá jellemző titkos utalásokkal, rejtjelekkel.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Ajánló
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!