Program
MÁV Erdélyi/3. Zeneakadémia
Hangversenyünk nagy „ásza” jelen esetben a közreműködő hegedűművész, Kirill Troussov, aki fiatal kora ellenére már a világ élvonalához tartozik. A legnagyobb hangversenytermekben és a leghíresebb karmesterekkel játszik évről-évre, közben mesterkurzusokat tart a legnagyobb zenei fővárosokban. Hangversenyünkön Mozart öt híres hegedűversenye közül az utolsót adja elő.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. január 30. csütörtök, 19:00
Műsor
Mendelssohn:
A szép Melusina – nyitány
Mozart: A-dúr hegedűverseny K.219
Brahms: II. szimfónia
Közreműködik
Kirill Troussov (hegedű)
Vezényel
Takács-Nagy Gábor
Hangversenyünk nagy „ásza” jelen esetben a közreműködő hegedűművész, Kirill Troussov, aki fiatal kora ellenére már a világ élvonalához tartozik. A legnagyobb hangversenytermekben és a leghíresebb karmesterekkel játszik évről-évre, közben mesterkurzusokat tart a legnagyobb zenei fővárosokban. Hangversenyünkön Mozart öt híres hegedűversenye közül az utolsót adja elő, amelynek jellegzetessége, hogy a rondóformájú utolsó tétel egyik közjátéka magyaros-cigányos karakterű. Mendelssohn fiatalkori nyitánya, amelyet Grillparzer mese-drámájához komponált, egy vízi tündérről szól, arról a többször is megénekelt végzetszerűségről, amely lehetetlenné teszi vízi tündér és földi ember szerelmét. A nyitány legfontosabb jellemvonása az, hogy a zeneszerző milyen nagyszerűen ábrázolja zenéjében a víz világát. A természet szeretete a legfontosabb motívum, amely Brahms második szimfóniáját inspirálta. A nagy nehezen, évtizedek vajúdása után világra hozott első szimfónia után ez a mű a felszabadult, örömteli alkotómunka teremtménye. A zeneszerző négy szimfóniája közül ez a legderűsebb, még lassú tétele is örömteli kifejezést hordoz. Takács-Nagy Gábor, aki mindig nagy gonddal állítja össze hangversenyei műsorát, ez alkalommal a német romantika zenéjéből ad színes és érdekes válogatást.
Ajánlatunk
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.
A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.
Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.
Ajánló
Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre,…
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!