Program


MÁV Erdélyi/3. Zeneakadémia 21-22

MÁV Erdélyi/3. Zeneakadémia 21-22

Ritka, hogy a hangverseny egy részében a szólista zenekar nélkül, kamaramuzsikusként mutatkozzék be. Csaba Péter karmester, aki közismerten kiváló hegedűművész is, erre vállalkozik, hogy igazi képet tudjon adni César Franck (1822–1890) zenéjéről.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 26. péntek, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
Franck: Az elátkozott vadász – szimfonikus költemény
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta
Franck: d-moll szimfónia

Gulyás Márta (zongora), Csaba Péter (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Csaba Péter

A szimfonikus zene előadói között számos karmester akad, akik valamilyen hangszernek is elismert szólistái. Arra is van példa, hogy egy és ugyanaz a művész egy estén vezényel és hangszerén is játszik. Az azonban ritka, hogy a hangverseny egy részében a szólista zenekar nélkül, kamaramuzsikusként mutatkozzék be. Csaba Péter karmester, aki közismerten kiváló hegedűművész is, erre vállalkozik, hogy igazi képet tudjon adni César Franck (1822–1890) zenéjéről. Franck csaknem egy időben komponálta élete főművét, egyetlen szimfóniáját és a szintén monumentális hegedű-zongora szonátát. Zeneszerzői módszerei, alapelvei a két műben egyformán érvényesülnek: áradó, kifejezésteli melódiák, izgalmas harmóniák, amelyek folyvást mozognak, kavarognak, és a mindezt kordában tartó klasszikus arányérzék, amelyet orgonistaként Johann Sebastian Bach műveiből tanult. Csaba Péter és partnere, Gulyás Márta zenei együttműködése és barátsága hosszú évtizedekre nyúlik vissza.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!