Program
MÁV Erdélyi/3. Zeneakadémia 21-22
Ritka, hogy a hangverseny egy részében a szólista zenekar nélkül, kamaramuzsikusként mutatkozzék be. Csaba Péter karmester, aki közismerten kiváló hegedűművész is, erre vállalkozik, hogy igazi képet tudjon adni César Franck (1822–1890) zenéjéről.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. november 26. péntek, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
Műsor:
Franck: Az elátkozott vadász – szimfonikus költemény
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta
Franck: d-moll szimfónia
Gulyás Márta (zongora), Csaba Péter (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Csaba Péter
A szimfonikus zene előadói között számos karmester akad, akik valamilyen hangszernek is elismert szólistái. Arra is van példa, hogy egy és ugyanaz a művész egy estén vezényel és hangszerén is játszik. Az azonban ritka, hogy a hangverseny egy részében a szólista zenekar nélkül, kamaramuzsikusként mutatkozzék be. Csaba Péter karmester, aki közismerten kiváló hegedűművész is, erre vállalkozik, hogy igazi képet tudjon adni César Franck (1822–1890) zenéjéről. Franck csaknem egy időben komponálta élete főművét, egyetlen szimfóniáját és a szintén monumentális hegedű-zongora szonátát. Zeneszerzői módszerei, alapelvei a két műben egyformán érvényesülnek: áradó, kifejezésteli melódiák, izgalmas harmóniák, amelyek folyvást mozognak, kavarognak, és a mindezt kordában tartó klasszikus arányérzék, amelyet orgonistaként Johann Sebastian Bach műveiből tanult. Csaba Péter és partnere, Gulyás Márta zenei együttműködése és barátsága hosszú évtizedekre nyúlik vissza.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
A FEJLŐDÉS ÚTJÁN - Mozart / R. Strauss / Elisabeth Leonskaja / Berecz Mihály - SZ/1
MÁV Szimfonikus ZenekarSzőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki…
A fagott, amelynek hangterjedelme jóval túlnyúlik három oktávon, és a legváltozatosabb színekre képes, mély fekvése ellenére már a barokk korban…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!