Program


MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia 21-22

MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia 21-22

A koncert szólistája, Schaghajegh Nosrati Németországban született, ott végezte tanulmányait és onnan indult fényes nemzetközi szólistakarrierje.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 29. péntek, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
Hacsaturján: Álarcosbál – szvit
Anton Rubinstein: 4. (d-moll) zongoraverseny, Op.70
Csajkovszkij: 4. (f-moll) szimfónia, op. 36

Schaghajegh Nosrati (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Farkas Róbert

Csajkovszkij 4. szimfóniája mellett a hangversenyen egy eddig jószerével ismeretlen mű, Rubinstein zongoraversenye is megszólal. Anton Rubinstein (1829–1894) zongoraművészként, karmesterként az egész világot beutazta, hatalmas sikerei voltak tanárként is, művei pedig útmutatásul szolgáltak Csajkovszkij és Rahmanyinov számára. Öt zongoraversenye közül a legjobbnak tartott, 1864-ben bemutatott negyedik csendül fel a hangversenyen, amelyről azt írták a méltatók, hogy „az első orosz zongoraverseny”. A koncert szólistája, Schaghajegh Nosrati Németországban született, ott végezte tanulmányait és onnan indult fényes nemzetközi szólistakarrierje. Aram Hacsaturján örmény zeneszerző, pályafutása még a szovjet idők alatt ívelt fel. Zenéjében saját népének hagyományait, keleties színét remekül vegyíti az orosz és az európai zene elemeivel. Álarcosbál című balettjének legjobb részleteiből állította össze a hangversenyen felcsendülő szvitet.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!