Program
MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia 21-22
A koncert szólistája, Schaghajegh Nosrati Németországban született, ott végezte tanulmányait és onnan indult fényes nemzetközi szólistakarrierje.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. október 29. péntek, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
Műsor:
Hacsaturján: Álarcosbál – szvit
Anton Rubinstein: 4. (d-moll) zongoraverseny, Op.70
Csajkovszkij: 4. (f-moll) szimfónia, op. 36
Schaghajegh Nosrati (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Farkas Róbert
Csajkovszkij 4. szimfóniája mellett a hangversenyen egy eddig jószerével ismeretlen mű, Rubinstein zongoraversenye is megszólal. Anton Rubinstein (1829–1894) zongoraművészként, karmesterként az egész világot beutazta, hatalmas sikerei voltak tanárként is, művei pedig útmutatásul szolgáltak Csajkovszkij és Rahmanyinov számára. Öt zongoraversenye közül a legjobbnak tartott, 1864-ben bemutatott negyedik csendül fel a hangversenyen, amelyről azt írták a méltatók, hogy „az első orosz zongoraverseny”. A koncert szólistája, Schaghajegh Nosrati Németországban született, ott végezte tanulmányait és onnan indult fényes nemzetközi szólistakarrierje. Aram Hacsaturján örmény zeneszerző, pályafutása még a szovjet idők alatt ívelt fel. Zenéjében saját népének hagyományait, keleties színét remekül vegyíti az orosz és az európai zene elemeivel. Álarcosbál című balettjének legjobb részleteiből állította össze a hangversenyen felcsendülő szvitet.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.
Ajánló
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!