Program


MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

Takács-Nagy Gábor avatott és világszerte elismert előadója a bécsi klasszikusok műveinek, de ezen belül is különlegesen vonzódik Haydn-hoz. A hangverseny első és harmadik műsorszáma egy-egy Haydn szimfónia: az első a pálya elejéről, talán még az Esterházy szolgálat előtti évekből, a másik Haydn utolsó szimfóniája, amelyet londoni vendégszereplése céljára komponált.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 30. péntek, 19:00

Haydn: C-dúr szimfónia No.20
Mozart: Esz-dúr versenymű két zongorára K.365
Haydn: D-dúr (London) szimfónia No.104

Közreműködik: Jean-Efflam Bavouzet, Nemecz Andrea (zongora)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Takács-Nagy Gábor avatott és világszerte elismert előadója a bécsi klasszikusok műveinek, de ezen belül is különlegesen vonzódik Haydn-hoz. A hangverseny első és harmadik műsorszáma egy-egy Haydn szimfónia: az első a pálya elejéről, talán még az Esterházy szolgálat előtti évekből, a másik Haydn utolsó szimfóniája, amelyet londoni vendégszereplése céljára komponált. A két mű komponálása között mintegy 30 év telt el, közben az Esterházy hercegi zenekar vezetése során Haydnnak volt ideje és módja mindent, ami zenekar, megtanulni és kipróbálni. Az érdekes az, hogy a korai műben is felfedezhetők már stílusának jellegzetes elemei, fantáziája, humora, a London-szimfónia pedig érett remekmű, Haydn szimfonikus művészetének méltó megkoronázása. A kor másik óriása, Mozart már régen nem is élt a London-szimfónia születésekor, nála viszont a zongorahangzás és a zongorajáték szépsége utolérhetetlen. Életművének egyetlen, kétzongorás versenyművét – több, megerősített vélemény szerint – nővére, Nannerl és saját maga számára írta 1779-80-ban, amikor még Salzburgban élt. Jean-Efflam Bavouzet személyében korunk egyik leghíresebb, nagy nemzetközi tekintélynek örvendő francia zongoraművészét üdvözölhetjük a Zeneakadémia pódiumán, akinek partnere, Nemecz Andrea a művész felesége.

Ajánlatunk


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


A klarinét egyike a zenekar legvirtuózabb hangszereinek: a mély tartományban búg, a magasban visít, gyors futamokra és széles dinamikára képes.…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!