Program


MÁV Erdélyi/2. ZA 2016.

MÁV Erdélyi/2. ZA 2016.

Erdélyi Miklós-bérlet 2.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. november 17. csütörtök, 19:00

Műsor:

J. Brahms: Változatok egy Haydn témára, op. 56a

L. van Beethoven: IV. (G-dúr) zongoraverseny, op. 58

J. Brahms - A. Schönberg: g-moll zongoranégyes, op. 25

Vezényel: Csaba Péter

Közreműködik: Ránki Dezső (zongora)

Ránki Dezső az az előadó, aki – akárhány évtizede is van a magyar és a világ zongoraművészeinek élvonalában – mindig meglepi valamivel közönségét, mindig tud valami újat mondani az előadott művekről. Az a művész, akinek minden fellépése egyszeri és megismételhetetlen esemény. Beethoven G-dúr zongoraversenye jó alkalmat kínál ehhez: a nagy komponista öt zongoraversenye közül ez a legegyénibb hangú, a legtalányosabb, amely a legnagyobb szabadságot adja az előadónak abban, miként tolmácsolja a zeneszerző mondanivalóját. A zongora, ha nem is szólal meg Brahms Schönberg által hangszerelt kvartettjében, ihlető eleme ennek a műnek is. Brahms olyan csodálatosan bánt a mű eredeti változatában a zongorával és a három vonós hangszerrel, hogy a hallgató minden alkalommal új hangszíneket hall benne. A kifejezésnek olyan erejét tapasztalhatjuk, amely szinte kiált a zenekari megszólaltatásért - nem csoda hát, hogy a modern zene 20. századi híres szerzőjének, Arnold Schönbergnek ihlete támadt ezt a kamaraművet szimfonikus zenekarra átírni. Brahms maga nagymestere volt a zenekari hangzásnak: Haydn egy koráljának témájára komponált variációiban csodálatos hangszínek szólalnak meg; az egyes változatokban eleven karaktereket, a mű végén pedig egy remekbeszabott fúgát hallhatunk.

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

Ajánló


Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!