Program


MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 20. péntek, 19:00

Műsor

Dvořák: Gordonkaverseny
Sztravinszkij: Petruska

Közreműködik
Andrei Ioniță (gordonka)

Vezényel
Daniel Boico

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1. díja. Hangversenyezett már a világ minden táján, híres zenekarokkal és karmesterekkel. Daniel Boico Izraelben született, Párizsban és Amerikában nőtt fel, karmester-tanára Szentpétervárott Ilja Musin, a legendás professzor volt (az ő tanítványa volt többek között Valerij Gergijev is). Asszisztens karmesterként vezényelte már a New Yorki Filharmonikusokat is. Évadnyitó hangversenyünkön először lép a pulpitusra a MÁV Szimfonikusok vezető karmestereként. Dvořák Gordonkaversenye a csellóirodalom legtöbbet játszott, legkedveltebb darabja. Ebben a műben sikerült a zeneszerzőnek olyan dallamokat, olyan kifejezést, olyan hangulati skálát létrehoznia, amelyek tökéletes harmóniában vannak a gordonka gyönyörű hangjával. Sztravinszkij Petruska-balettje egy vásári bábszínház megelevenedett bábfigurájáról szól. A zene remekül érzékelteti „hőse” suta mozgásának és „emberi” érzelmeinek különbözőségét és egyszersmind egységét. 

Ajánlatunk


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!