Program


MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 20. péntek, 19:00

Műsor

Dvořák: Gordonkaverseny
Sztravinszkij: Petruska

Közreműködik
Andrei Ioniță (gordonka)

Vezényel
Daniel Boico

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1. díja. Hangversenyezett már a világ minden táján, híres zenekarokkal és karmesterekkel. Daniel Boico Izraelben született, Párizsban és Amerikában nőtt fel, karmester-tanára Szentpétervárott Ilja Musin, a legendás professzor volt (az ő tanítványa volt többek között Valerij Gergijev is). Asszisztens karmesterként vezényelte már a New Yorki Filharmonikusokat is. Évadnyitó hangversenyünkön először lép a pulpitusra a MÁV Szimfonikusok vezető karmestereként. Dvořák Gordonkaversenye a csellóirodalom legtöbbet játszott, legkedveltebb darabja. Ebben a műben sikerült a zeneszerzőnek olyan dallamokat, olyan kifejezést, olyan hangulati skálát létrehoznia, amelyek tökéletes harmóniában vannak a gordonka gyönyörű hangjával. Sztravinszkij Petruska-balettje egy vásári bábszínház megelevenedett bábfigurájáról szól. A zene remekül érzékelteti „hőse” suta mozgásának és „emberi” érzelmeinek különbözőségét és egyszersmind egységét. 

Ajánlatunk


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.

Ajánló


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!