Program


MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia.

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 20. péntek, 19:00

Műsor

Dvořák: Gordonkaverseny
Sztravinszkij: Petruska

Közreműködik
Andrei Ioniță (gordonka)

Vezényel
Daniel Boico

A hangversenyt két kiváló, fiatal művész szereplése teszi különlegessé, Andrei Ioniţă gordonkaművész 1994-ben született Bukarestben. Főiskolai tanulmányait Berlinben, a Művészetek Egyetemén végezte. 15 évesen már nemzetközi versenyt nyert és ezután sorozatban nyert első és második díjakat, melyek közül legértékesebb a 2015-ös moszkvai Csajkovszkij verseny 1. díja. Hangversenyezett már a világ minden táján, híres zenekarokkal és karmesterekkel. Daniel Boico Izraelben született, Párizsban és Amerikában nőtt fel, karmester-tanára Szentpétervárott Ilja Musin, a legendás professzor volt (az ő tanítványa volt többek között Valerij Gergijev is). Asszisztens karmesterként vezényelte már a New Yorki Filharmonikusokat is. Évadnyitó hangversenyünkön először lép a pulpitusra a MÁV Szimfonikusok vezető karmestereként. Dvořák Gordonkaversenye a csellóirodalom legtöbbet játszott, legkedveltebb darabja. Ebben a műben sikerült a zeneszerzőnek olyan dallamokat, olyan kifejezést, olyan hangulati skálát létrehoznia, amelyek tökéletes harmóniában vannak a gordonka gyönyörű hangjával. Sztravinszkij Petruska-balettje egy vásári bábszínház megelevenedett bábfigurájáról szól. A zene remekül érzékelteti „hőse” suta mozgásának és „emberi” érzelmeinek különbözőségét és egyszersmind egységét. 

Ajánlatunk


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.

A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…

Szőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!