Program
MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia 21-22
Két fiatal, még harmincas éveiben járó, de máris sok sikert elkönyvelt muzsikus fellépése teszi emlékezetessé a MÁV Szimfonikus Zenekar évadnyitó koncertjét.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 22. szerda, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
Műsor:
Sosztakovics: Ünnepi nyitány, op. 96
Szkrjabin: fisz-moll zongoraverseny, op. 20
Csajkovszkij: 5. (e-moll) szimfónia, op. 64
Szabó Marcell (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Káli Gábor
Káli Gábor karmester Budapesten megkezdett tanulmányait Berlinben fejezte be. 2018-ban megnyerte a Hongkongi Nemzetközi Karmesterversenyt. Németországban él, ahol a legnagyobb városok – Nürnberg, München, Düsseldorf, Drezda – operaházaiban vezényel előadásokat, emellett itthon is sok hangverseny karmestere. Szabó Marcell zongoraművész 2012-ben diplomázott a Zeneakadémián, több nemzetközi verseny díjnyertese. A hangverseny az orosz zenének egyfajta keresztmetszetét mutatja be: Csajkovszkij 1888-ban komponált 5. szimfóniája a nagy romantika fénykorát idézi. Alekszandr Szkrjabin a XX. századi zenéhez vezető kor egyik jelentős alkotója – egyetlen zongoraversenyét 1898-ban mutatták be. Sosztakovics pedig a sztálini Szovjetunió borzalmas körülményei között küzdött azért, hogy alkothasson – ennek a kornak lenyomata az 1954-ben komponált Ünnepi nyitány.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!