Program


MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia

MÁV Erdélyi/1. Zeneakadémia

Daniel Boico, a MÁV Szimfonikusok vezető karmestere műsorának összeállításában ezúttal a sokszínűségre törekedett. Hazája, az Amerikai Egyesült Államok zenéjét a XX. század egyik leghíresebb amerikai zeneszerzője, Samuel Barber (1910-1981) képviseli.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 24. csütörtök, 19:00

Erdélyi Miklós bérlet 1.

MŰSOR:
Barber: A rágalom iskolája (The school for Scandal) – nyitány
Bruch: g-moll hegedűverseny Op.26
Holst: Planéták

KÖZREMŰKÖDIK:
Kirill Troussov(hegedű)

VEZÉNYEL:
Daniel Boico

Daniel Boico, a MÁV Szimfonikusok vezető karmestere műsorának összeállításában ezúttal a sokszínűségre törekedett. Hazája, az Amerikai Egyesült Államok zenéjét a XX. század egyik leghíresebb amerikai zeneszerzője, Samuel Barber (1910-1981) képviseli.  A rágalom iskolája egy 1777-ben keletkezett angol vígjáték, ehhez komponált Barber kísérőzenét. Max Bruch Hegedű- versenye igazi romantikus mű, ajánlása a kor híres magyar hegedűművészének, Joachim Józsefnek szól, ő is mutatta be. A szólista, Kirill Truszov fiatal, máris sok nagy sikerrel büszkélkedő orosz hegedűművész. A szünet után felcsendülő mű a XX. század zenéjének egyik legkülönösebb darabja. Gustav Holst (1874-1934) angol zeneszerző élete és művei jellegzetesen a romantika és a modern művészet közötti átmeneti korhoz tartoznak. Minden érdekelte, a szanszkrit nyelvtől a csillagászatig és mindez megjelenik műveiben is. Az első világháború idején komponálta Planéták (Bolygók) című zenekari szvitjét. A hét tételes mű a mi naprendszerünk akkor ismert hét bolygóját (a Földet nem) ábrázolja, úgy, ahogyan a zeneszerző elképzeli, mindegyik bolygónak sajátos, egyéni karaktert adva. A Mars harcias, a Vénusz a szépség és gyengédség megtestesítője, a Merkúr vidám és fürge, a Szaturnusz melankolikus, a Neptunusz titokzatos. A mű nagylétszámú zenekart, igen sok hangszert igényel, ezért hangversenyeken ritkán hangzik el.

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.

Ajánló


Magyarországtól Nagy-Britanniáig vezet programunk, amelyből a humor és a könnyedség sem hiányzik. A MÁV Szimfonikus Zenekart ezúttal a veszprémi illetőségű,…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!