Program


LATIN-AMERIKA ÜZENETE - Guido Sant’Anna,  Marcelo Lehninger L/3.

LATIN-AMERIKA ÜZENETE - Guido Sant’Anna, Marcelo Lehninger L/3.

Hangversenyünk átfogó képet ad Brazilia zenéjéről, mind zeneszerzőkről, mind előadóművészetről - az est karmestere és szólistája is brazil származású.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 23. csütörtök, 19:00

LATIN-AMERIKA ÜZENETE

MŰSOR
Gomes: Il Guarany – nyitány
Ravel: Tzigane
Sarasate: Carmen fantázia
Villa-Lobos: Bachianas Brasileiras no. 2 - A caipira-i kisvasút
Guarnieri: Három tánc
Fernandez: Batuque a Reisado do Pastoreio szvitből

KÖZREMŰKÖDIK
Guido Sant’Anna – hegedű

VEZÉNYEL
Marcelo Lehninger
 
Hangversenyünk átfogó képet ad Brazilia zenéjéről, mind zeneszerzőkről, mind előadóművészetről. Carlos Gomes (1836-1896) az első tengerentúli zeneszerző volt, akit Európában is ünnepeltek. Verdi és Liszt is nagy elismeréssel nyilatkozott róla. 1870-ben a milánói Scalában mutatták be Il Guarani című operáját, hatalmas sikerrel. Heitor Villa-Lobos a legismertebb brazil zeneszerző, kilenc művet írt Bachianas Brasileiras címmel zenekarra, különböző hangszeres és énekes szólistákkal.  A sorozat 1933-ban komponált második darabjának gyakran játszott tétele „A caipirai kisvasút”.  Camargo Guarnieri (1907-1993) Villa-Lobos tanítványa volt. Versenyműveket és szimfóniákat is komponált, valamint brazil táncok szimfonikus feldolgozásait.

Az est karmestere és szólistája is brazil származású. Marcelo Lehninger zenész családból származik, karmesteri tanulmányai előtt zongorán és hegedűn tanult, immáron hetedik éve a michigani Grand Rapids Symphony zenei igazgatója. Guido Sant’Anna 2007-ben született, hétéves korában már koncerten szerepelt szólistaként. A Genfi Menuhin Versenyen elért eredménye alapján 2018 óta a Perlman Zenei Program keretében neves művészektől tanul tovább.

A hangverseny a Brazil Szövetségi Köztársaság Nagykövetsége együttműködésével valósul meg.

Ajánlatunk


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.

Ajánló


Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!