Program


Kortárs magyar zenei est

Kortárs magyar zenei est

MŰSOR: Szentpáli Roland: Barbaro; Vajda Gergely: Troccata; Kurtik Bence: Rituale; Madarász Iván: Reflexiók egy 19. századi témára; Bánkövi Gyula: Szélkristályok; Bella Máté: A csillagos ég alatt

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

MŰSOR

Szentpáli Roland: Barbaro
Vajda Gergely: Troccata
Kurtik Bence: Rituale
Madarász Iván: Reflexiók egy 19. századi témára
Bánkövi Gyula: Szélkristályok
Bella Máté: A csillagos ég alatt

VEZÉNYEL

Szentpáli Roland és Kurtik Bence

Ajánlatunk


Farkas Róbert a szláv zenéből válogatta össze hangversenyének műsorát és bemutatja a romantika, valamint a 20. század jellegzetes zenéit is. Karol Szymanowski (1882-1937) Ukrajnában született és ott kezdte zenei tanulmányait is, de lengyelnek vallotta magát. Sosztakovics műve az 1954-es szovjet pártkongresszus tiszteletére született, ünnepi hangulatú, tetszetős mű. Csajkovszkij utolsó szimfóniája viszont igazi romantikus remekmű, nem véletlenül kapta a „Patetikus” melléknevet.

Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról a méltatók azt emelik ki, hogy abban még erősen felismerhető Haydn hatása, valamint nosztalgikus emlékezés szülőföldjére, a Rajna vidékére. Több zenetörténész is rámutat, hogy Beethoven nagy, drámai szimfóniái után könnyedebb, vidám alaphangulatú művet írt. Így jött létre a helyenként humoros vonásokat is mutató IV. szimfónia.

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

Ajánló


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!