Program


KORSZAKOK ZENÉJE – Mozart / Dubrovay / Eötvös – Várdai István, Farkas Róbert L/1

KORSZAKOK ZENÉJE – Mozart / Dubrovay / Eötvös – Várdai István, Farkas Róbert L/1

A hangversenyen két Mozart-mű fogja közre két kortárs magyar zeneszerző művét. A kapcsolat lényege, hogy az ő műveik részben témájuknál fogva, részben zenei formájuk tekintetében szorosan kötődnek régi korok hagyományaihoz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 13. csütörtök, 19:00

Dubrovay László 2016-ban bemutatott Faust, az elkárhozott c. tánckölteményének anyagából négy zenekari szvitet állított össze, amelyek hangversenyszerűen is előadhatók. Eötvös Péter ma a világ egyik legelismertebb élő zeneszerzője, két régi műfajt, a versenyművet és a concerto grossót ötvözte: a szólóhangszer részben a zenekar csellószólamával, részben a teljes együttessel folytat párbeszédet. A mű zenéje az erdélyi tánczene jellegzetes elemeit idézi: a férfiak „csapásolós” és a nők lassú, folyamatos táncait.

Várdai István 1985-ben született, a Zeneakadémián Mező László tanítványa volt. Több rangos nemzetközi megmérettetésen, köztük a moszkvai Csajkovszkij-versenyen szerepelt sikeresen. Jelenleg a Bécsi Zeneművészeti Főiskola tanára. Farkas Róbert, zenekarunk vezető karmestere a Zeneakadémia után Berlinben fejezte be tanulmányait. Rendszeresen vezényel Németország több nagyvárosának operaházaiban, de sokat szerepel itthon is.

MŰSOR

Mozart: A varázsfuvola - nyitány
Dubrovay László: Faust, az elkárhozott, szvit no. 1.
Eötvös Péter: Cello Concerto Grosso
Mozart: g-moll szimfónia, K. 550

KÖZREMŰKÖDIK

Várdai István - gordonka

VEZÉNYEL

Farkas Róbert

 

Ajánlatunk


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Ajánló


Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!