Program


Kobayashi a Zeneakadémián 2022. MÁV Zenekar

Kobayashi a Zeneakadémián 2022. MÁV Zenekar

MŰSOR
Mozart: Requiem

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 26. csütörtök, 19:00

Kobayashi a Zeneakadémián 2022. MÁV Zenekar

KÖZREMŰKÖDIK
Zarina Altynbayeva (szoprán), Meláth Andrea (mezzoszoprán),
Fekete Attila (tenor,) Bakonyi Marcell (basszus),
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)

VEZÉNYEL: Kobajasi Kenicsiró

Mozart befejezetlenül maradt, szívbe markoló gyászmiséje nagyon sokszor elhangzott már hazánkban Kobajasi vezényletével, de mindannyiszor elszorul a hallgató torka a műben rejlő mély drámaiságtól. Napjainkban, még épp csak kiszabadulva a járvány okozta szorongásból, különösen aktuális ezt a művet előadni az áldozatok emlékére. Végre újra megszólalhat a pódiumon a járvány miatt némaságra kényszerülő kórus. A szólisták közül hárman a legmagasabb szintű magyar élvonalhoz tartoznak, a szoprán szólista, Zarina Altynbayeva viszont kazah, hazája fővárosa, Almati operaházának magánénekese. Vendégszerepelt Japánban, Európa több országában, köztük Szentpéterváron a Mariinszkij Színházban. Szívesen énekel dalokat és barokk zenét is. Első önálló lemeze is barokk áriákat tartalmaz. Fesztivált alapított hazájában, abból a célból, hogy minél több fiatal tehetséget fedezzenek fel.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Ajánló


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!