Program
"Karmesterek mestere"- Maestro Panula
Műsor:
Jorma Panula: Opus (2020)
Jean Sibelius: Hegedűverseny
Jean Sibelius: V. szimfónia
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 1. szerda, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar:
„Karmesterek Mestere” – Maestro Panula
Közreműködik:
Petteri Iivonen – hegedű
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Jorma Panula
Jorma Panula 1930-ban született Finnországban, s jól ismert a Turkui Filharmonikusok (1963–1965), a Helsinki Filharmonikusok (1965–1972) és a dán Aarhus Szimfonikus Zenekar (1973–1976) művészeti vezetőjeként és karmestereként. Emellett a karmesterek egyik legfontosabb tanáregyénisége: a Sibelius Akadémia (1972–1993), a Stockholmi Királyi Zeneakadémia (1982–1988 és 1992–2006) valamint a Dán Királyi Zeneakadémia (1988–1992) professzora volt. Világszerte tart mesterkurzusokat, csaknem az összes európai országban, de az Egyesült Államokban, Mexikóban, Ausztráliában és Ázsiában is tanított már.
A karmesterek új generációjának képzésére általa alapított Panula Akadémia élén betöltött szerepe mellett a Maestro továbbra is sokat utazik vendégkarmesterként, karmesterprofesszorként és nemzetközi karmesteri versenyek zsűritagjaként. Panula óriási hatással volt a vezénylés világára. Nevezték már a „láthatatlan kéznek” a Finnországból világhírűvé vált rendkívüli karmesterek, köztük Esa-Pekka Salonen, Mikko Franck, Sakari Oramo, Jukka-Pekka Saraste, Osmo Vänskä és Susanna Mälkki mögött. A vezénylés mellett zeneszerzőként is számos különböző stílusban alkot.
Ajánlatunk
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!