Program
KAPCSOLÓDÁSOK – Beethoven / Liszt / Schubert – Cyprien Katsaris, Farkas Róbert E/2
Cyprien Katsaris francia-ciprusi zongoraművész, Marseille-ben született. Igazi világnagyság. Első zenekari hangversenyén, 15 éves korában Liszt Magyar fantáziáját játszotta. 2006-ban Weimarban, Liszt hajdani lakóházában tartott mesterkurzust, Liszt óta először.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. november 24. csütörtök, 19:00
KAPCSOLÓDÁSOK
Beethoven / Liszt / Schubert
Az Athén romjai nyitány Beethoven egyik magyar vonatkozású műve. 1812-ben a Pesti Német Színház megnyitásán Kotzebue német író két egyfelvonásos színművét, az István királyt és az Athén romjait adták elő, mindkettőhöz Beethoven írt kísérőzenét. Az Athén romjai zenéje megihlette Liszt Ferencet, aki 1852-ben zongorára és zenekarra komponált parafrázist a műre. Franz Schubert 1822-ben A vándor című dalának egyik témájára komponálta Wanderer-fantázia c. zongoraművét, amely technikailag legnehezebb darabja. Liszt Ferenc nagyon szerette ezt a művet, 1851-ben átírta zongorára és zenekarra. Schubert halála évében, 1828-ban komponálta utolsó szimfóniáját, a IX., C-dúr szimfóniát, amelyet Schumann „mennyei hosszúságúnak” nevezett és amelyet szerzője életében nem adtak elő.
MŰSOR
Beethoven: Athén romjai - nyitány
Liszt: Fantázia Beethoven Athén romjainak témáira
Schubert-Liszt: Wanderer-fantázia
Schubert: IX. "Nagy" C-dúr szimfónia
Cyprien Katsaris - zongora
VEZÉNYEL: Farkas Róbert
Ajánlatunk
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!