Program
KAPCSOLÓDÁSOK – Beethoven / Liszt / Schubert – Cyprien Katsaris, Farkas Róbert E/2
Cyprien Katsaris francia-ciprusi zongoraművész, Marseille-ben született. Igazi világnagyság. Első zenekari hangversenyén, 15 éves korában Liszt Magyar fantáziáját játszotta. 2006-ban Weimarban, Liszt hajdani lakóházában tartott mesterkurzust, Liszt óta először.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. november 24. csütörtök, 19:00
KAPCSOLÓDÁSOK
Beethoven / Liszt / Schubert
Az Athén romjai nyitány Beethoven egyik magyar vonatkozású műve. 1812-ben a Pesti Német Színház megnyitásán Kotzebue német író két egyfelvonásos színművét, az István királyt és az Athén romjait adták elő, mindkettőhöz Beethoven írt kísérőzenét. Az Athén romjai zenéje megihlette Liszt Ferencet, aki 1852-ben zongorára és zenekarra komponált parafrázist a műre. Franz Schubert 1822-ben A vándor című dalának egyik témájára komponálta Wanderer-fantázia c. zongoraművét, amely technikailag legnehezebb darabja. Liszt Ferenc nagyon szerette ezt a művet, 1851-ben átírta zongorára és zenekarra. Schubert halála évében, 1828-ban komponálta utolsó szimfóniáját, a IX., C-dúr szimfóniát, amelyet Schumann „mennyei hosszúságúnak” nevezett és amelyet szerzője életében nem adtak elő.
MŰSOR
Beethoven: Athén romjai - nyitány
Liszt: Fantázia Beethoven Athén romjainak témáira
Schubert-Liszt: Wanderer-fantázia
Schubert: IX. "Nagy" C-dúr szimfónia
Cyprien Katsaris - zongora
VEZÉNYEL: Farkas Róbert
Ajánlatunk
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Ajánló
Diótörő és karácsonyi dallamok – A MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi hangversenye
MÁV Szimfonikusok ZenekarA MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!