Program


JORMA PANULA KARMESTERKURZUS GÁLAKONCERT

JORMA PANULA KARMESTERKURZUS GÁLAKONCERT

Jorma Panula napjainkban a világ egyik legismertebb karmestere. A MÁV Szimfonikus Zenekarnak sikerült elérnie, hogy a Mester Budapesten is tartson nemzetközi mesterkurzust, amelynek keretében a kurzus aktív résztvevői a MÁV szimfonikus Zenekart vezényelték. A kezdeményezés sikerét mi sem jelzi jobban, mint hogy idén 8.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. augusztus 19. szombat, 18:00

MŰSOR

Beethoven: Namensfeier nyitány
J. Strauss, ifj.: Cigánybáró - nyitány
Brahms: Akadémiai ünnepi nyitány
Bartók: Táncszvit
Sibelius: I. szimfónia, op. 39

VEZÉNYEL

Jorma Panula karmesterkurzus résztvevői
 
Jorma Panula napjainkban a világ egyik legismertebb karmestere. Bár aktív korában több évtizedig volt igen jelentős zenekarok zeneigazgatója, hírnevét elsősorban pedagógiai munkásságának köszönheti. A karmesteri művészet sokban különbözik a hangszeres játéktól, hiszen eredménye más muzsikusok játéka révén mutatkozik meg. Panulával kapcsolatban néhány évtizeddel ezelőtt „a karmesterképzés csodáját” emlegették világszerte, miután „műhelyéből” sorra kerültek ki azóta világhírűvé vált karmesterek: Esa-Pekka Salonen, Sakari Oramo, Jukka-Pekka Saraste és mások. 1973 után három főváros: Helsinki, Stockholm és Koppenhága zeneakadémiáján tanította a jövő karmestereit, emellett pedig mesterkurzusok sokaságát tartotta szerte a világon. A MÁV Szimfonikus Zenekarnak sikerült elérnie, hogy a Mester Budapesten is tartson nemzetközi mesterkurzust, amelynek keretében a kurzus aktív résztvevői a MÁV szimfonikus Zenekart vezényelték. A kezdeményezés sikerét mi sem jelzi jobban, mint hogy idén 8. alkalommal kerül megrendezésre a kurzus, melynek záró gálakoncertjén a kurzuson résztvevők vezénylik a műveket.

Ajánlatunk


A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Ajánló


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!