Program


HÍRES OPERAÁRIÁK ÉS OPERETTEK - Rőser Orsolya Hajnalka, Boncsér Gergely, Christoph Campestrini SZ/3.

HÍRES OPERAÁRIÁK ÉS OPERETTEK - Rőser Orsolya Hajnalka, Boncsér Gergely, Christoph Campestrini SZ/3.

Ezen az estén Erkel és Kodály több színpadi művéből csendülnek fel áriák és dalok, de elhangzik néhány népszerű operett-részlet is, két kiváló magyar operaénekes, Rőser Orsolya Hajnalka és Boncsér Gergely közreműködésével. A hangversenyt a MÁV Szimfonikus Zenekart több éve rendszeresen visszatérő vendégkarmestere, Christoph Campestrini vezényli.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: március 21. csütörtök, 19:30

MŰSOR

Erkel: Hunyadi László – részletek (Nyitány, László áriája (I. felvonás), Palotás, La Grange ária)
Kodály: Háry János – Intermezzo
Kodály: Székely fonó – A csitári hegyek alatt – kettős
Erkel: Dózsa György – Fegyvertánc
Erkel: Bánk bán – Melinda áriája (III. felvonás), Hazám, hazám – ária
Részletek Ifj. Johann Strauss, Lehár Ferenc és Kálmán Imre operettjeiből

KÖZREMŰKÖDIK

Rőser Orsolya Hajnalka – szoprán
Boncsér Gergely – tenor

VEZÉNYEL

Cristoph Campestrini
 
 SZEREPLŐVÁLTOZÁS!
 
Medveczky Ádám karmesteri pályakezdése, 1974 óta nagyon sokszor vezényelte a MÁV Szimfonikus Zenekart, különlegesen mély barátság fűzi az együtteshez.  Az évfordulót egy különleges hangversennyel szerettük volna megünnepelni, a karmester betegsége  miatt azonban fellépéséről szomorúan le kell mondanunk. Iránta érzett szeretetünk jeleként az általa összeállított  műsort adjuk elő változtatás nélkül, a zenekart a már több éve visszatérő osztrák karmester, Christoph Campestrini fogja vezényelni,

Sümegi Eszter váratlan megbetegedése miatt Rőser Orsolya Hajnalka szoprán énekesnő lép színpadra március 21-i hangversenyünkön, az est másik szólistája Boncsér Gergely - tenor lesz.

Köszönjük szíves megértésüket!

-

Medveczky Ádám 1974-ben Kobayashi Ken-Ichiro mögött második díjat nyert a Magyar Televízió I. Nemzetközi Karmesterversenyén, ezzel kezdődött karmesteri pályafutása. A Magyar Állami Operaház és az egész magyar zenei élet kiemelkedő személyisége, aki pályafutása alatt több mint hatvan operát és megszámlálhatatlan hangversenyt vezényelt. A legrangosabb hazai díjak és elismerések birtokosa, aki különösen nagy szeretettel és odaadással vezényelte magyar zeneszerzők - Liszt, Erkel, Bartók és Kodály - darabjait. Életműve összefoglalásaként ezen az estén Erkel és Kodály több színpadi művéből csendülnek fel áriák, dalok és zenekari részletek, de nem idegen tőle a népszerű operettek világa sem, melyek közül szintén elhangzik néhány részlet a koncerten, két kiváló magyar operaénekes, Rőser Orsolya Hajnalka és Boncsér Gergely  közreműködésével. A tiszteletére rendezett hangversenyen a MÁV Szimfonikus Zenekart több éve rendszeresen visszatérő vendégkarmestere, Christoph Campestrini vezényli.

Ajánlatunk


Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!