Program
HEGEDŰPARÁDÉ – Saint-Saëns / Ysaye / Bizet - Marc Bouchkov, Csaba Péter E/5
Belgiumban született és élt minden idők egyik leghíresebb hegedűművésze Eugène Ysaÿe (1858-1931), aki a hegedű irodalmát is nagyszerű művekkel gyarapította.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. május 12. péntek, 19:00
HEGEDŰPARÁDÉ
Hangversenyünkön magyarországi bemutatóként hangzik el egyik Hegedűversenye. A Liège-i Királyi Konzervatórium professzora az az ukrán-orosz gyökerű fiatal hegedűművész, Marc Bouchkov, aki ezt a művet, valamint a híres francia zeneszerző, Camille Saint-Saëns népszerű hegedűszólós művét előadja. A hegedűparádéhoz csatlakozik a zenekar koncertmestere is, aki Saint-Saëns Haláltánc c. szimfonikus költeményének hegedűszólóját játssza. Georges Bizet, a fiatalon elhunyt, zseniális francia zeneszerző, Alphonse Daudet Az arles-i lány c. színművéhez komponált kísérőzenét. Ennek részleteiből állította össze Bizet két zenekari szvitjét.
MŰSOR
Saint-Saëns: Haláltánc
Ysaÿe: e-moll hegedűverseny – magyarországi bemutató
Saint-Saëns: Bevezetés és Rondo capriccioso
Bizet: Az arles-i lány – 1. és 2. szvit
KÖZREMŰKÖDIK: Marc Bouchkov – hegedű
VEZÉNYEL: Csaba Péter
Ajánlatunk
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!