Program


FŐSZEREPBEN: A FUVOLA - Bach / Doppler Ferenc / Mozart - Drahos Béla F/2.

FŐSZEREPBEN: A FUVOLA - Bach / Doppler Ferenc / Mozart - Drahos Béla F/2.

J. S. Bach hat Brandenburgi verseny című sorozatának két darabjában is főszereplő a fuvola, másodmagával, illetve több szólóhangszerrel karöltve. Doppler Ferenc Erkel Ferenc közeli munkatársa volt, a romantika magyar zenéjét több nagyszerű fuvola-szólós művel gazdagította. A hangszer irodalmának kiemelkedően értékes darabja Mozart versenyműve fuvola és hárfa szólóra.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. március 8. péntek, 18:00

MŰSOR

J.S. Bach: IV. Brandenburgi verseny, BWV. 1049, közreműködik: Drahos Béla és Drahos Rebeka - fuvola
J.S. Bach: V. Brandenburgi verseny, BWV. 1050, közreműködik: Drahos Béla - fuvola
Doppler Ferenc: Magyar fantázia, közreműködik: Drahos Béla - fuvola
Mozart: Fuvola-hárfaverseny K.299, közreműködik: Drahos Béla - fuvola, Felletár Melinda – hárfa
 
FUVOLÁS KÖZREMŰKÖDIK ÉS VEZÉNYEL: Drahos Béla
FUVOLÁN KÖZREMŰKÖDIK: Drahos Rebeka
HÁRFÁN KÖZREMŰKÖDIK: Felletár Melinda
 
Drahos Béla 1955-ben született Kaposváron. Kimagaslóan elismert fuvolaművész, fiatal korában több nemzetközi versenyen nyert értékes díjakat. Szóló és kamarazenei tevékenysége mellett hosszú évekig volt a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólófuvolása és számos hanglemeze jelent meg. Közben karmesteri tanulmányokat folytatott, 1992-ben mutatkozott be karmesterként. Székesfehérvárott az Alba Regia Szimfonikus Zenekar alapító karmestere volt, sikeres munkája elismeréseképpen 2017-ben a város díszpolgárává avatták. A Pécsi Tudományegyetem Zenei Fakultásának professzora. J. S. Bach hat Brandenburgi verseny című sorozatának két darabjában is főszereplő a fuvola, másodmagával, illetve több szólóhangszerrel karöltve. Doppler Ferenc Erkel Ferenc közeli munkatársa volt, a romantika magyar zenéjét több nagyszerű fuvola-szólós művel gazdagította. A hangszer irodalmának kiemelkedően értékes darabja Mozart versenyműve fuvola és hárfa szólóra.

Ajánlatunk


A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…