Program
EMLÉKKÉPEK – Ribnyikov / Bruckner - Stankowsky Endre, Kesselyák Gergely E/3
Kesselyák Gergely közismert arról, hogy „ismeretlen” szerzők műveivel lepi meg a közönséget.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. január 20. péntek, 19:00
EMLÉKKÉPEK
Ilyen az 1945-ben született Alekszej Ribnyikov orosz zeneszerző is. Sok filmzenét komponált és a hazájában addig ismeretlen rockoperát is. Szereti a filozofikus és drámai témákat. Gordonkaversenyének zenéje tonális (nem disszonáns), vannak benne nagyon drámai részek, de a mű vége inkább a békés elmúlás ábrázolása. Anton Bruckner utolsó szimfóniája jól ismert darab, egy hatalmas életmű befejezése. Mélyen hívő ember volt, ezt a szimfóniát „A jó Istennek” ajánlotta, a zene ennek megfelelően ünnepélyes.
Stankowski Endre fiatal gordonkaművész, az Operaház zenekarának legfiatalabb szólamvezetője. Kesselyák Gergely az Állami Operaház első karmestere, túlnyomórészt színházi karmesterként tevékenykedik. Kiváló érzéke van a zenében kifejezett drámák előadásához, vezénylése mindig csupa energia és a jól ismert művekben is felfedez olyan vonásokat, amelyek megmutatásával meglepetést okoz.
MŰSOR
Ribnyikov: Gordonkaverseny
Bruckner: IX. szimfónia
KÖZREMŰKÖDIK: Stankowsky Endre - gordonka
VEZÉNYEL: Kesselyák Gergely
Ajánlatunk
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!