Program


EMLÉKKÉPEK – Ribnyikov / Bruckner - Stankowsky Endre, Kesselyák Gergely E/3

EMLÉKKÉPEK – Ribnyikov / Bruckner - Stankowsky Endre, Kesselyák Gergely E/3

Kesselyák Gergely közismert arról, hogy „ismeretlen” szerzők műveivel lepi meg a közönséget.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. január 20. péntek, 19:00

EMLÉKKÉPEK

Ilyen az 1945-ben született Alekszej Ribnyikov orosz zeneszerző is. Sok filmzenét komponált és a hazájában addig ismeretlen rockoperát is. Szereti a filozofikus és drámai témákat. Gordonkaversenyének zenéje tonális (nem disszonáns), vannak benne nagyon drámai részek, de a mű vége inkább a békés elmúlás ábrázolása. Anton Bruckner utolsó szimfóniája jól ismert darab, egy hatalmas életmű befejezése. Mélyen hívő ember volt, ezt a szimfóniát „A jó Istennek” ajánlotta, a zene ennek megfelelően ünnepélyes.

Stankowski Endre fiatal gordonkaművész, az Operaház zenekarának legfiatalabb szólamvezetője. Kesselyák Gergely az Állami Operaház első karmestere, túlnyomórészt színházi karmesterként tevékenykedik. Kiváló érzéke van a zenében kifejezett drámák előadásához, vezénylése mindig csupa energia és a jól ismert művekben is felfedez olyan vonásokat, amelyek megmutatásával meglepetést okoz.

MŰSOR
Ribnyikov: Gordonkaverseny
Bruckner: IX. szimfónia

KÖZREMŰKÖDIK: Stankowsky Endre - gordonka

VEZÉNYEL: Kesselyák Gergely

Ajánlatunk


A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!