Program
BRAHMS – DRÁMÁK - Várjon Dénes, Takács-Nagy Gábor E/6
Johannes Brahms hangversenyünkön felcsendülő két műve a legdrámaibbak zenekari művei közül.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. június 23. péntek, 19:00
BRAHMS – DRÁMÁK
A d-moll zongoraversenyt 25 éves korában komponálta, megírására a megrendülés ihlette, barátja, Robert Schumann öngyilkossági kísérlete után. A művet először szimfóniának szánta, majd átdolgozta két zongorára és ezután találta meg a darab végső formáját. A III. szimfóniát, egyik legtalányosabb művét éppen 25 évvel később komponálta. Sokan párhuzamot látnak a két mű között. Richter János, az ősbemutató karmestere Beethoven Eroica szimfóniájához hasonlította.
Várjon Dénes Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész, egyetemi tanár. Ifjú korában 1. díjat nyert Zürichben, az Anda Géza Nemzetközi Zongoraversenyen. Sokat szerepel kamarazenei koncerteken. Takács-Nagy Gábor hegedűművészként kezdte pályáját, a róla elnevezett vonósnégyes primáriusa volt. A Genfi Zeneakadémia professzora, a svájci Verbier Fesztivál kamarazenekarának és az angol Manchester Camerata karmestere. Érdemes művész, kitüntették Bartók-Pásztory-díjjal és Prima Primissima díjjal.
MŰSOR
Brahms: (d-moll) zongoraverseny, op. 15
Brahms: III. szimfónia, F-dúr, op. 90
KÖZREMŰKÖDIK: Várjon Dénes - zongora
VEZÉNYEL: Takács-Nagy Gábor
Ajánlatunk
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Ajánló
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
MÁV Szimfonikus ZenekarOlaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!