Program


BRAHMS – DRÁMÁK - Várjon Dénes, Takács-Nagy Gábor E/6

BRAHMS – DRÁMÁK - Várjon Dénes, Takács-Nagy Gábor E/6

Johannes Brahms hangversenyünkön felcsendülő két műve a legdrámaibbak zenekari művei közül.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. június 23. péntek, 19:00

BRAHMS – DRÁMÁK

A d-moll zongoraversenyt 25 éves korában komponálta, megírására a megrendülés ihlette, barátja, Robert Schumann öngyilkossági kísérlete után. A művet először szimfóniának szánta, majd átdolgozta két zongorára és ezután találta meg a darab végső formáját. A III. szimfóniát, egyik legtalányosabb művét éppen 25 évvel később komponálta. Sokan párhuzamot látnak a két mű között. Richter János, az ősbemutató karmestere Beethoven Eroica szimfóniájához hasonlította.

Várjon Dénes Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész, egyetemi tanár. Ifjú korában 1. díjat nyert Zürichben, az Anda Géza Nemzetközi Zongoraversenyen. Sokat szerepel kamarazenei koncerteken. Takács-Nagy Gábor hegedűművészként kezdte pályáját, a róla elnevezett vonósnégyes primáriusa volt. A Genfi Zeneakadémia professzora, a svájci Verbier Fesztivál kamarazenekarának és az angol Manchester Camerata karmestere. Érdemes művész, kitüntették Bartók-Pásztory-díjjal és Prima Primissima díjjal.

MŰSOR
Brahms: (d-moll) zongoraverseny, op. 15
Brahms: III. szimfónia, F-dúr, op. 90

KÖZREMŰKÖDIK: Várjon Dénes - zongora

VEZÉNYEL: Takács-Nagy Gábor

 

Ajánlatunk


A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Ajánló


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!