Program
BEETHOVEN-EST Kovács János, Kolonits Klára SZ/1
Műsor:
I. (C-dúr) szimfónia, op. 21
Ah, perfido! – koncertária, op. 65
V. (c-moll, „Sors”) szimfónia, op. 67
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. január 12. csütörtök, 19:30
BEETHOVEN-EST
2020 Beethoven éve volt: december 16-án ünnepeltük születésének 250. évfordulóját. Az ünnepre leghatalmasabb műve, a Missa Solemnis előadására készültünk, amelyet 2020. márciusában, majd a következő évben is meghiúsított a koronavírus-járvány. Három évvel az évforduló után, a világpolitikai események gazdasági hatásainak következtében ezúttal is le kell mondanunk ennek a nagyszerű műnek az előadásáról. Az eredeti programból sikerült „átmentenünk” Beethovent, akinek két emblematikus szimfónája csendül fel a hangversenyen. Beethoven csodálatra méltó életművéből kiemelkedik kilenc szimfóniája, melyek mindegyike önálló egyéniség. Az első szimfónia jelentősége az, hogy a fiatal zeneszerző megmutatja benne, mit örökölt és tanult mestereitől, de már ott vannak benne saját személyiségének jegyei. Az Ötödik szimfónia a Sors csapásait keményen elviselő és azokkal szembeszegülni is képes Ember ábrázolása és hitvallás arról, hogy a kegyetlen Sors legyőzhető. A két szimfónia között egy fiatalkori mű hangzik el: az Ah perfido (Ó, te álnok) kezdetű hangversenyária, drámai jelenet egyetlen női hangra, olasz szövegre. Noha Beethoventől abban az időben még nagyon távol állt az opera világa, ez a mű mégis sikeres lett, már a zeneszerző életében megjelent nyomtatásban és azóta is gyakran elhangzik hangversenyeken.
KÖZREMŰKÖDIK:
Kolonits Klára - szoprán
VEZÉNYEL:
Kovács János
Ajánlatunk
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.
Ajánló
A MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
A FEJLŐDÉS ÚTJÁN - Mozart / R. Strauss / Elisabeth Leonskaja / Berecz Mihály - SZ/1
MÁV Szimfonikus ZenekarSzőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!