Program
Beethoven / Chopin / Mozart - Ingrid Fuzjko Hemming és a MÁV Szimfonikus Zenekar
Egészen különleges személyiség lesz a zenekar vendége. Ingrid Fuzjko-Hemming idén ünnepli 90. születésnapját. A MÁV Szimfonikusokkal több alkalommal játszott Japánban, valamint Budapesten, a Zeneakadémián és a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. október 18. kedd, 19:00
Beethoven / Chopin / Mozart - Ingrid Fuzjko Hemming és a MÁV Szimfonikus Zenekar
Egészen különleges személyiség lesz a zenekar vendége. Ingrid Fuzjko-Hemming idén ünnepli 90. születésnapját. Berlinben született egy orosz-svéd építész és egy japán zongorista gyermekeként. Öt éves korában szüleivel Japánba költözött, ott kezdett zongorázni és igen korán kitűnt tehetségével. Ragyogó pályáját egy súlyos betegség szakította meg, melynek következtében elveszítette hallását. Gyógyulása után újra kezdte pályáját, hihetetlen akaraterővel visszaküzdötte magát az élvonalba. Története bejárta a világot, film és színmű is készült róla. Nagyon jelentős évtizedek óta töretlen karitatív tevékenysége. 2002-ben lemezkiadásaiból származó egész évi jogdíjat felajánlotta a 2001. szeptember 11-i merénylet áldozatainak megsegítésére, a következő évben pedig koncertjeinek honoráriumát az afgán menekültek támogatására. A MÁV Szimfonikusokkal több alkalommal játszott Japánban, valamint Budapesten, a Zeneakadémián és a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében. Műsor összeállítása nagyon egyéni, mint egy óriás versenymű. Beethoven VIII. szimfóniája után két híres zongoraverseny lassú tételeit adja elő, befejezésül pedig Mozart csupa öröm C-dúr zongoraversenyét teljes egészében.
MŰSOR
Beethoven: VIII. szimfónia
Chopin: e-moll zongoraverseny - 2. tétel
Beethoven: Esz-dúr zongoraverseny op. 73 - 2. tétel
Mozart: C-dúr zongoraverseny Nr. 21. K. 467
KÖZREMŰKÖDIK
Ingrid Fuzjko Hemming - zongora
VEZÉNYEL: Mario Kosik
Ajánlatunk
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról a méltatók azt emelik ki, hogy abban még erősen felismerhető Haydn hatása, valamint nosztalgikus emlékezés szülőföldjére, a Rajna vidékére. Több zenetörténész is rámutat, hogy Beethoven nagy, drámai szimfóniái után könnyedebb, vidám alaphangulatú művet írt. Így jött létre a helyenként humoros vonásokat is mutató IV. szimfónia.
Ajánló
Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!