Program
Beethoven / Chopin / Mozart - Ingrid Fuzjko Hemming és a MÁV Szimfonikus Zenekar
Egészen különleges személyiség lesz a zenekar vendége. Ingrid Fuzjko-Hemming idén ünnepli 90. születésnapját. A MÁV Szimfonikusokkal több alkalommal játszott Japánban, valamint Budapesten, a Zeneakadémián és a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. október 18. kedd, 19:00
Beethoven / Chopin / Mozart - Ingrid Fuzjko Hemming és a MÁV Szimfonikus Zenekar
Egészen különleges személyiség lesz a zenekar vendége. Ingrid Fuzjko-Hemming idén ünnepli 90. születésnapját. Berlinben született egy orosz-svéd építész és egy japán zongorista gyermekeként. Öt éves korában szüleivel Japánba költözött, ott kezdett zongorázni és igen korán kitűnt tehetségével. Ragyogó pályáját egy súlyos betegség szakította meg, melynek következtében elveszítette hallását. Gyógyulása után újra kezdte pályáját, hihetetlen akaraterővel visszaküzdötte magát az élvonalba. Története bejárta a világot, film és színmű is készült róla. Nagyon jelentős évtizedek óta töretlen karitatív tevékenysége. 2002-ben lemezkiadásaiból származó egész évi jogdíjat felajánlotta a 2001. szeptember 11-i merénylet áldozatainak megsegítésére, a következő évben pedig koncertjeinek honoráriumát az afgán menekültek támogatására. A MÁV Szimfonikusokkal több alkalommal játszott Japánban, valamint Budapesten, a Zeneakadémián és a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében. Műsor összeállítása nagyon egyéni, mint egy óriás versenymű. Beethoven VIII. szimfóniája után két híres zongoraverseny lassú tételeit adja elő, befejezésül pedig Mozart csupa öröm C-dúr zongoraversenyét teljes egészében.
MŰSOR
Beethoven: VIII. szimfónia
Chopin: e-moll zongoraverseny - 2. tétel
Beethoven: Esz-dúr zongoraverseny op. 73 - 2. tétel
Mozart: C-dúr zongoraverseny Nr. 21. K. 467
KÖZREMŰKÖDIK
Ingrid Fuzjko Hemming - zongora
VEZÉNYEL: Mario Kosik
Ajánlatunk
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Ajánló
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll…
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!