Program


APOKALIPTIKUS SZIMFÓNIA – Bruckner - Christoph Campestrini és MÁV Szimfonikus Zenekar L/5

APOKALIPTIKUS SZIMFÓNIA – Bruckner - Christoph Campestrini és MÁV Szimfonikus Zenekar L/5

Anton Bruckner (1824-1896) osztrák zeneszerző. A linzi Dóm orgonistája volt, nagy kompozícióit negyvenéves kora után írta. A Nyolcadik szimfónia egyfajta visszatekintés, melyben zenén kívüli elképzelések is foglalkoztatták.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 30. csütörtök, 19:00

APOKALIPTIKUS SZIMFÓNIA

Az első tétel méltóságteljes csúcspontjait „a halál üzenetének” nevezi. A második tétel Scherzo, hármas ütemben. Ez a tétel egy akkoriban sokat emlegetett, szimbolikus figura, a német Michel képmása, amely a porosz birodalmi törekvésekhez kapcsolódó csalódásokat és félelmeket testesítette meg. A harmadik tétel (Adagio) mély érzelmek kifejezője. A hatalmas Finálé komponálásában is egy történelmi esemény játszott ösztönző szerepet: Ferenc József császár és III. Sándor orosz cár találkozója.

Christoph Campestrini karmester Linzben született, sok szállal kötődik Anton Bruckner műveihez. A világ minden táján keresett hangverseny- és operakarmester, zenekarunknak évek óta szívesen látott vendége.

MŰSOR
Bruckner: VIII. szimfónia

VEZÉNYEL: Christoph Campestrini

Ajánlatunk


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Ajánló


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!