Program
PUCCINI: BOHÉMÉLET – KERESZTMETSZET L/2. - MŰSORVÁLTOZÁS!
MŰSORVÁLTOZÁS!!! Puccini: Bohémélet - keresztmetszet (koncerttermi előadás)
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. november 3. péntek, 19:00
MŰSOR
Puccini: Bohémélet - keresztmetszet (koncerttermi előadás)
KÖZREMŰKÖDIK
Cserna Ildikó (szoprán) – Mimi
Molnár Ágnes (szoprán) - Musette
Fekete Attila (tenor) – Rodolfo
Filip Bandžak (bariton) – Marcel
Bakonyi Marcell (basszbariton) – Colline
Szüle Tamás (basszbariton) – Benoit és Alcindoro
Káldi-Kiss András (bariton) – Schaunard
VEZÉNYEL
Kesselyák Gergely
Műsorváltozás!
A 2023. november 3-ra előzetesen meghirdetett, a Kodály Kórussal közösen tervezett Juraj Filas: Requiem magyarországi bemutatója gazdasági okokból ELMARAD, helyette Puccini Bohémélet keresztmetszetével készül zenekarunk.
Cserna Ildikó az Operaház Liszt-díjas magánénekese, Fekete Attila a romantikus operairodalom sok tenor főszerepét tartja repertoárján, Liszt-díjas, az Operaház kamaraénekese. Filip Bandžak Csehországban született, tanulmányait hazájában, majd Moszkvában végezte. 15 évesen nemzetközi versenyt nyert, a világ sok országában vendégszerepelt. Kesselyák Gergely a Magyar Állami Operaház karmestere, egy ideig főzeneigazgatója is volt. Magyarország és a környező országok számos zenés színházában vezényelt előadásokat.
Ajánlatunk
A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Ajánló
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
MÁV Szimfonikus ZenekarOlaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!