Program


A KARÁCSONY ILLATA - Vivaldi / Csajkovszkij - Lena Sophie Lochmann, Farkas Róbert U/2.

A KARÁCSONY ILLATA - Vivaldi / Csajkovszkij - Lena Sophie Lochmann, Farkas Róbert U/2.

A tél szépségeit sok zeneszerző ábrázolta a zene eszközeivel. A legismertebb közülük Antonio Vivaldi, aki A négy évszak című művében gyönyörűen mutatja be a tél örömeit. Elválaszthatatlan a téltől a karácsony is, ezért tűzzük műsorra a nagy orosz zeneszerző, Pjotr Iljics Csajkovszkij balettje, A diótörő legszebb részleteit.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 9. szombat, 11:30

MŰSOR

Vivaldi: A négy évszak – Tél
Csajkovszkij: A diótörő – részletek

KÖZREMŰKÖDIK

Lena Sophie Lochmann – hegedű

VEZÉNYEL

Farkas Róbert
 
A tél szépségeit sok zeneszerző ábrázolta a zene eszközeivel. A legismertebb közülük Antonio Vivaldi, aki A négy évszak című művében gyönyörűen mutatja be a tél örömeit. Elválaszthatatlan a téltől a karácsony is, ezért tűzzük műsorra a nagy orosz zeneszerző, Pjotr Iljics Csajkovszkij balettje, A diótörő legszebb részleteit. A koncert szólistája Lena Sophie Lochmann Ausztriában, egy magyar-osztrák művészcsalád legfiatalabb tagjaként látta meg a napvilágot 2010-ben. Hegedűtanulmányait is ott kezdte, majd 2017-ben Budapesten az ország egyik legkiválóbb zenepedagógusához, Ácsné Szily Évához került. A műsort a zenekar vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli.

Ajánlatunk


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Ajánló


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!