Program


A FEJLŐDÉS ÚTJÁN - Mozart / R. Strauss / Elisabeth Leonskaja / Berecz Mihály - SZ/1

A FEJLŐDÉS ÚTJÁN - Mozart / R. Strauss / Elisabeth Leonskaja / Berecz Mihály - SZ/1

Szőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki ezúttal a Junior Prima díjas Berecz Mihály zongoraművésszel lép pódiumra.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: november 21. csütörtök, 19:30

MŰSOR

Mozart: Esz-dúr versenymű két zongorára K.365
Mozart: c-moll zongoraverseny K.491
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra – szimfonikus költemény

KÖZREMŰKÖDIK

Elisabeth Leonskaja – zongora
Berecz Mihály – zongora

VEZÉNYEL

Farkas Róbert
 
Szőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki ezúttal a Junior Prima díjas Berecz Mihály zongoraművésszel lép pódiumra. Mozart és Richard Strauss születése között mintegy 100 év telt el, de Strauss élete végéig Mozart szellemi örököse akart lenni. Életművének egyik legizgalmasabb darabja az a szimfonikus költemény, amelyet nem valamilyen irodalmi mű vagy személy, hanem Friedrich Nietzsche, a nagy filozófus egyik legjelentősebb műve inspirált. Farkas Róbert, aki immár negyedik évadját kezdi a MÁV Szimfonikusok élén, meggyőző tervszerűséggel bővíti a zenekar és vele együtt saját repertoárját.

Ajánlatunk


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Ajánló


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!