Program


A CSELLÓ MESTERE - PERÉNYI MIKLÓST KÖSZÖNTJÜK - Vivaldi / Kodály / Erkel / Elgar L/6.

A CSELLÓ MESTERE - PERÉNYI MIKLÓST KÖSZÖNTJÜK - Vivaldi / Kodály / Erkel / Elgar L/6.

Korunk világszerte elismert és nagyra becsült hangszeres művészei között előkelő helyet foglal el Perényi Miklós, akinek nemrég ünnepeltük 75. születésnapját. A MÁV Szimfonikusokhoz több évtizedes szoros barátság fűzi, ezért is köszöntjük egy olyan kiemelt koncert keretében, ahol kamaramuzsikusként is bemutatkozhat, sőt tanárként is, mivel egy növendékével együtt adja elő Vivaldi kettősversenyét.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 31. péntek, 19:00

MŰSOR

Vivaldi: g-moll concerto két gordonkára RV 531.
Kodály: Duó hegedűre és gordonkára, op. 7
Erkel: Ünnepi nyitány
Elgar: e-moll gordonkaverseny

KÖZREMŰKÖDIK

Perényi Miklós, Tomasz Máté – gordonka
Csaba Péter - hegedű

VEZÉNYEL

Csaba Péter
 
Korunk világszerte elismert és nagyra becsült hangszeres művészei között előkelő helyet foglal el Perényi Miklós, akinek nemrég ünnepeltük 75. születésnapját. 1948. január 5-én született, rendkívüli tehetséggel és szorgalommal küzdötte fel magát a világ legjobb csellistáinak élvonalába. Számtalan hanglemeze jelent meg, fellépése mindig ünnepi esemény. A MÁV Szimfonikusokhoz több évtizedes szoros barátság fűzi, ezért is köszöntjük egy olyan kiemelt koncert keretében, ahol kamaramuzsikusként is bemutatkozhat, sőt tanárként is, mivel egy növendékével együtt adja elő Vivaldi kettősversenyét.

Csaba Péter Kolozsvárott született, hegedűművész és karmester. Több évtizede Franciaországban él, tevékeny és sikeres karmester és tanár. Hangversenyünkön a vezénylés mellett hegedülni is fog Perényi Miklós és Kodály Zoltán iránti tisztelete jeléül.  A hegedűre és gordonkára írt Duó Kodály fiatalkori műve, amelyben az együtt muzsikálás szépségeiben és az általa gyűjtött, magyar népzene 20. századi módon való megszólaltatásában gyönyörködhetünk.

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.

Ajánló


A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre,…

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!