Program
Mozart: Requiem - Kobayashi és a MÁV Zenekar
Kevés olyan alkotás van a művészetek történetében, melynek keletkezéstörténetét annyi legenda venné körül, mint Wolfgang Amadeus Mozart utolsó művét. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 20. szombat, 19:00
1791 júliusában, a Varázsfuvola komponálása közben titokzatos látogató kereste fel a zeneszerzőt, és egy, személyét felfedni nem kívánó ismeretlen megbízásából, tekintélyes tiszteletdíj ellenében gyászmisét rendelt tőle, azzal a feltétellel, hogy Mozart szerzőségének is titokban kell maradnia. A megrendelő személyére később fény derült: Walsegg gróf a felesége emlékére előadott rekviemet saját műveként szerette volna feltüntetni. Mozart ekkor már súlyos beteg volt és többször hangoztatta: úgy érzi, a Requiemet saját halálára komponálja. Sajnos igaza lett, olyannyira, hogy befejezni sem tudta a művet: halála után tanítványa, Franz Xaver Süssmayer egészítette ki a hiányosan maradt partitúrát.Mozart nagyon fiatal, mindössze 35 éves a Requiem komponálása idején. Ezért is szép, hogy a MÁV Szimfonikus Zenekar szólistái valamennyien fiatalok és a közreműködő énekkar is ifjúsági kórusként alakult. Kobajasi Kenicsiro több mint negyven éve tűnt fel Magyarországon, amikor megnyerte a Magyar Televízió I. Nemzetközi Karmesterversenyét. Azóta a magyar zenekedvelők kedvence, igazi örökifjú, és régóta tart szoros barátsága a MÁV Szimfonikus Zenekarral is.
Műsor:
- Mozart:Requiem, K. 626
Közreműködnek:
Ajánlatunk
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Ajánló
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
A FEJLŐDÉS ÚTJÁN - Mozart / R. Strauss / Elisabeth Leonskaja / Berecz Mihály - SZ/1
MÁV Szimfonikus ZenekarSzőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!