Program
MÁV Lukács/6. ZA 2016.
Lukács Miklós-bérlet 6.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 26. péntek, 19:00
Műsor:
Brahms est
I. (d-moll) zongoraverseny, op. 15
I. szimfónia, op. 68
Közreműködik: Frankl Péter (zongora)
Vezényel: Csaba Péter
Különleges ’zenetörténet órát’ ajánl hallgatói számára májusban Csaba Péter vezető karmester. Természetesen a stúdiumba bele nem merülő koncertlátogató is gyönyörűséggel fogja hallgatni a két művet, amelyek Brahms munkásságának legjobbjai közé tartoznak – de Brahms nem olyan szerző, akinek művei úgymond ringatják a hallgatót: ő akkor szólít meg igazán bennünket, ha gondolatainkkal is részt veszünk a zene befogadásában. Alig 21 évesen, 1854-ben komponálta első zongoraversenyét, amelyet először szimfóniának, majd kétzongorás szonátának tervezett. Első tételét barátja, Schumann öngyilkossági kísérletének hatása alatt komponálta: torokszorítóan drámai zene ez, amelyben nyoma sincs annak, hogy a zenekar alázattal kísérje a virtuóz zongoraszólamot. Az első igazi szimfónia 22 évvel később készült el; azért késlekedett vele ilyen sokáig, mert úgy érezte, nem tudná méltó módon folytatni Beethoven hagyományait. Ez is komoly, drámai zene, csak a zárótétel szívszorító bevezetése után válik hatalmas, örömteli tiszteletadássá Beethoven előtt. A zongoraverseny világhírű szólistája, Frankl Péter 1935-ben született; Budapesten végezte tanulmányait, majd 1958-ban Párizsba, később pedig Londonba költözött, ezután lett világjáró művész. 1972 óta újra rendszeresen koncertezik Magyarországon is, a hazai közönség legnagyobb örömére.
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
Ajánló
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!