Program
MÁV Erdélyi/4. Zeneakadémia
Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 21. szombat, 19:00
Műsor
A. Ljadov: C-Dúr Polonéz
Glazunov: II. Hangversenykeringő
Sztravinszkij: Tűzmadár szvit (1919)
Rahmanyinov: III. zongoraverseny
közreműködik: Jurij Favorin (zongora)
Vezényel
Alim Shakh
Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből. Anatolij Ljadov (1855– 1914) még Muszorgszkijtól is tanult, szoros kapcsolatot ápolt az Orosz Ötök híres zeneszerző csoportjával, később a Szentpétervári Konzervatórium igazgatója lett. Leghíresebb művei szimfonikus költemények: Az elvarázsolt tó és Kikimora. Alekszandr Konsztantyinovics Glazunov (1865–1936) Rimszkij-Korszakov tanítványa volt, 1928-tól Párizsban élt, az ő életművéből Hegedűversenye lett maradandó. Igor Sztravinszkij (1882-1971) a XX. század egyik legnagyobb zeneszerzője, hírnevét éppen a Párizsban bemutatott Tűzmadár című balett-zenével alapozta meg, amelyből ő maga készített később zenekari szvitet. Szergej Rahmanyinov (1873–1943) korának egyik leghíresebb zongoraművésze volt, élete második felében Amerikában élt. Zongoraműveit sokat játsszák. Három zongoraversenye közül a második a legnépszerűbb, a harmadik pokoli nehézsége miatt ritkábban hangzik el, pedig kifejezésben és dallaminvencióban gazdag, a szólóhangszer és a zenekar igen bonyolult összjátékának köszönhetően nagyon hatásos koncertdarab.
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Ajánló
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!