Program
MÁV Erdélyi/3. Zeneakadémia
Hangversenyünk nagy „ásza” jelen esetben a közreműködő hegedűművész, Kirill Troussov, aki fiatal kora ellenére már a világ élvonalához tartozik. A legnagyobb hangversenytermekben és a leghíresebb karmesterekkel játszik évről-évre, közben mesterkurzusokat tart a legnagyobb zenei fővárosokban. Hangversenyünkön Mozart öt híres hegedűversenye közül az utolsót adja elő.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. január 30. csütörtök, 19:00
Műsor
Mendelssohn:
A szép Melusina – nyitány
Mozart: A-dúr hegedűverseny K.219
Brahms: II. szimfónia
Közreműködik
Kirill Troussov (hegedű)
Vezényel
Takács-Nagy Gábor
Hangversenyünk nagy „ásza” jelen esetben a közreműködő hegedűművész, Kirill Troussov, aki fiatal kora ellenére már a világ élvonalához tartozik. A legnagyobb hangversenytermekben és a leghíresebb karmesterekkel játszik évről-évre, közben mesterkurzusokat tart a legnagyobb zenei fővárosokban. Hangversenyünkön Mozart öt híres hegedűversenye közül az utolsót adja elő, amelynek jellegzetessége, hogy a rondóformájú utolsó tétel egyik közjátéka magyaros-cigányos karakterű. Mendelssohn fiatalkori nyitánya, amelyet Grillparzer mese-drámájához komponált, egy vízi tündérről szól, arról a többször is megénekelt végzetszerűségről, amely lehetetlenné teszi vízi tündér és földi ember szerelmét. A nyitány legfontosabb jellemvonása az, hogy a zeneszerző milyen nagyszerűen ábrázolja zenéjében a víz világát. A természet szeretete a legfontosabb motívum, amely Brahms második szimfóniáját inspirálta. A nagy nehezen, évtizedek vajúdása után világra hozott első szimfónia után ez a mű a felszabadult, örömteli alkotómunka teremtménye. A zeneszerző négy szimfóniája közül ez a legderűsebb, még lassú tétele is örömteli kifejezést hordoz. Takács-Nagy Gábor, aki mindig nagy gonddal állítja össze hangversenyei műsorát, ez alkalommal a német romantika zenéjéből ad színes és érdekes válogatást.
Ajánlatunk
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!