Program
MÁV Erdélyi/3. ZA 2016.
Erdélyi Miklós-bérlet 3.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. január 26. csütörtök, 19:00
Műsor:
Kodály Z.: Galántai táncok
Kodály Z.: Psalmus Hungaricus
P. I. Csajkovszkij: IV. (f-moll) szimfónia, op. 36
Közreműködik: Horváth István (tenor), a Kodály Kórus Debrecen (karigazgató: Somogyi-Tóth Dániel)
Vezényel: Halász Péter
1967. március 6-án hunyt el Kodály Zoltán; halálának 40. évfordulója alkalmából több ízben emlékezünk rá 2017-ben. Fiatal éveinek népdalgyűjtő munkássága, majd ennek tudományos feldolgozása hatalmas lépés volt az igazi magyar zene felfedezése és népszerűsítése terén. Nagy jelentőségű az a zeneoktatási rendszer is, amelyet kidolgozott; nemcsak elméleti tudást adott át, hanem rengeteg értékes zeneművet is komponált a zenetanulás különböző fokozataihoz. Zeneszerzőként is a magyar népzenét népszerűsítette: általa került fel ez a zene az Operaház színpadára (Háry János), valamint a szimfonikus zenekarok pódiumára is, nemcsak Magyarországon, hanem mindenütt a világon. Két ’alapműve’ csendül fel hangversenyünkön: a Galántai táncok eredetijét kisgyermek korának helyszínén még maga is hallhatta, a Psalmus Hungaricus pedig, a veretes régi szövegű hitvallással Budapestet köszöntötte 1923-ban, a mai főváros létrejöttének 50. évfordulóján. Az est karmestere, Halász Péter 1976-ban született. Karmesteri tanulmányait Bécsben fejezte be, Leopold Hager osztályában. Zürich, Mainz és Aachen voltak pályájának első állomásai. 2010 óta vezényel a Magyar Állami Operaházban, amelynek 2013-tól 2016-ig megbízott főzeneigazgatója volt.
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!