Program


MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

Kesselyák Gergely, aki évek óta a MÁV Szimfonikusok karmestere, különös érdeklődést mutat az orosz zene iránt és szereti ismeretlen művek bemutatásával meglepni hallgatóit. Sosztakovics, a XX. század nagy orosz zeneszerzője, sok drámai mű komponistája nem idegenkedett a cirkusz, a jazz, sőt az operett világától sem.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 6. szerda, 19:00

Műsor
Sosztakovics: Moszkva-Cserjomuski – szvit
Barber: Hegedűverseny
Rahmanyinov: I. szimfónia

Közreműködik
Alexandre Dimcevski (hegedű)

Vezényel
Kesselyák Gergely

Kesselyák Gergely, aki évek óta a MÁV Szimfonikusok karmestere, különös érdeklődést mutat az orosz zene iránt és szereti ismeretlen művek bemutatásával meglepni hallgatóit. Sosztakovics, a XX. század nagy orosz zeneszerzője, sok drámai mű komponistája nem idegenkedett a cirkusz, a jazz, sőt az operett világától sem. Moszkva-Cserjomuski című, 1959-ben komponált operettje egy új lakótelepi ház lakóinak életét mutatja be, megfelel a kor politikai követelményeinek, de finom iróniával is illeti azt. Rahmanyinov I. szimfóniája fiatalkori mű, egy szenvedélyes, ám reménytelen szerelem hatása alatt keletkezett. Sajátossága, hogy az ősi Dies irae téma a mű mindegyik tételében megjelenik, egységbe foglalja a végletesen különböző karakterű részeket. Bemutató előadása sikertelen volt, ami a zeneszerzőt nagyon megviselte. A mű feledésbe merült és csak Rahmanyinov halála után került elő, azóta viszont sokat játsszák és nagyra értékelik. Az est hegedű-szólistája Franciaországban született, ő azonban ízigvérig amerikai zenét játszik: Samuel Barber (1910–1981) 1941-ben bemutatott Hegedűversenyét. A Hegedűverseny lírai és rapszodikus első két tétele után rövid, „perpetuum mobile” jellegű, szinte lejátszhatatlanul nehéz zárótételt írt a szerző, amelyet a mű megrendelője nem is tudott eljátszani. Azóta azért többeknek sikerült…

Ajánlatunk


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!